MERKEZİ UYDU SİSTEMİ ANKARA

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ ANKARA

MERKEZİ UYDU KURULUMU

Merkezi Uydu sistemi Nasıl çalışır ?

Merkezi uydu sistemleri uydu alçısından almış olduğu 12 ile 18 volt sinyali çanak antene bağlı olan Lnb’ye voltaj gönderir ve bu voltaj manyetik alan oluşturarak çanak antene gönderir,çanak anten ise gökyüzünde bulunan uydu ya bu sinyali vererek yayın akışı sağlanır.

Merkezi uydu santralinin üzerinde yazan girişlerin anlamları;

 • Horzantıl lov:Yatay uydu yayını düşük demektir.
 • Horzantıl high:Yatay uydu yayını yüksek demektir.
 • Vertikal lov:Dikey uydu yayını düşük demektir.
 • Vertikal high:Dikey uydu yayını yüksek demektir.

Merkezi uydu sistemlerinde daireden uydu alıcısının arkasına bağlanan kablo santrale gelerek yayının frekans ve bant aralığına göre 12 ile 18 volt arasında sinyal göndermektedir ve bu yüzden 1 kablo üzerinden 2 yerde ayrı ayrı televizyon seyredilememektedir sebebi ise 18 volt sinyal ikiye bölüneceği için voltaj düşer ve parçalı parçalı uydu yayını seyredilir bu yüzden merkezi uydu sistemi kurulumu yapılırken her odaya birer uydu hattı çekilmesi gerekmektedir.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir & MontajI Nasıl Yapılır ?

Merkezi uydu sistemi merkezi uydu santrali montajı yapılması ile televizyon uydu yayını izlememizi sağlamaktadır.Binalarda her bir dairenin kendisine ait çanak anteni olması gerekirken bir adet 120 ile 100 ebatlarında tek bir çanak anten kurularak uydu yayın sistemidir.

Merkezi uydu sistemin çalışma sistemi her bir daireden gelen uydu anten kablolarının ucuna ef konnektör takılarak  montajı yapılmış uydu santraline giriş yapılır ve daha sonra çatıya montajı yapılan çanak antenin sinyal alabilmesi için elenbi takılarak ince ayarı yapılır ve lnb’den çıkış yapan uydu kabloları horzantıl lov-horzantıl high-vertikal lov-vertikal high yazan ucları santrale bağlantısı yapılarak merkezi uydu anten sistemi devriye alınarak çalışması sağlanır.

Merkezi uydu sistemi binalar da balkon ve pencerelerde montajı yapılmış çanak antenlerin görüntü kirliliği giderilmesi amacı ile bina yönetimin ortaklaşa aldığı karar doğrultusunda merkezi uydu sistemine geçiş sağlamaktadırlar.

Merkezi uydu sistemi genellikle apartman ve sitelere montajı yapılmaktadır.Örnek olarak 12 daireli bir apartman düşündüğümüzde her bir daire sakini televizyon izlemek için kendine ait bir çanak anten bulundurması zorunda ve buda görüntü kirliliği maliyet arttırması demektir.Apartmanınıza merkezi uydu kurulması durumunda ortak bir çanak anten kullanılması ile tüm bina sakinleri ortaklaşa kullanabilmektedir.

 

Merkezi uydu sisteminin kurulmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ?

Merkezi uydu sistemin montaj öncesi iyi bir keşif yapılması gerekir hangi aparatların hangi bölgede sağlıklı olması gerektiği için,merkezi uydu sistemlerin en düşük çanak 100 cm kullanılmaktadır ve büyük abetta olduğu için çatıda rüzgardan dönme olasılığı çok yüksektir bunun için iyice vidaları sıkılmalıdır ve montaj yerinin sağlıklı bir zemin üzerine montaj yapılması gerekir kış hava şartlarında çanak anten büyük olduğu için yerinde oynayabilmektedir. 

Merkezi uydu santrali genellikle çatı arasına montajı yapılmaktadır ve çatının su akıntısı olmaya bir yere montajı yapılması gerekir,çünkü su damlaları çanak antenden gelen kablolar üzerinden santrale bağlı olan kablo üzerinden gelerek santrali oksitlendirir ve o daireye gelen uydu kablosunda sinyal olmaz bunlara özellikle dikkat edilmesi gerekir ve merkezi uydu santralinin kesinlikle topraklı prize bağlı olması gerekir yoksa evlerdeki televizyonlara kadar kısa devre yaptırabilir.

Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu için Neler Gereklidir ?

Merkezi uydu sistemi için ilk olarak işi bilen teknik bir ekibin olaması gerekir,İlk olarak teknik ekip tarafından keşif aşamasında kaç adet uydu hattı olması gerektiği tüketicilerimize sorulur ve ona göre merkezi uydu santrali belirlenir örnek olarak 12/24 – 12/16 gibi uydu santralleri takılır,Uydu santralinden her bir daireye kablo çekilerek uydu yayın sinyali verilir.

 Merkezi Uydu Kurulumu için Gerekli malzemeler;

 1. Çanak anten
 2. Uydu santrali
 3. Merkezi uydu Lnb 
 4. Uydu prizi
 5. Kablo

Merkezi uydu sistemi Ankara‘da merkezi uydu kurulumu ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz ücretsiz keşif ve teknik bilgi alabilirsiniz.

Merkezi Uydu Sistemlerinin Faydası Nedir ?

Merkezi uydu anten sistemlerinin faydaları saymakla bitmez,Bireysel çanak antenlerin cevre ve görüntü kirliliği yüzünden Çevre ve şehircilik bakanlığının aldığı karar ile tüm yurtta 2019 senesinde tüm bina apartman ve sitelerde merkezi uydu sistemine geçilecektir. 

 1. Cadde ve sokaklar da görüntü kirliliği
 2. Daha net görüntü kalitesi
 3. Her yıl uydu arızası ile karşılaşmamış olursunuz
 4. Uydu santral çıkışına göre istediğiniz kadar evinize uydu yayını verebilirsiniz

En iyi Merkezi Uydu Sistemlerinin Markaları;

Şayet yaşadığınız yerlerde merkezi uydu anten sistemi montajı yaptırmak istiyorsanız kesinlikle bu markaların ürünlerinin satın alın,biz teknik servis olarak bu markları öneriyoruz sebebi ise malzeme kalitesi,3 yıl garanti hizmeti,dayanıklı olması ve fiyat uygunluğu.

Önerilen Markalar;

 • Next Next Star
 • Goldmaster
 • Starbox

Merkezi Uydu Sistemi Kurulum Şeması

10 DAİRELİ MERKEZİ UYDU SİSTEMİ FİYAT LİSTESİ

 • 1 Adet 100 cm Çanak anten
 • 1 adet Merkezi uydu Lnb
 • Uydu prizi
 • Ef konnektör
 • RGU-6 kablo

Kurulum dahil 3 yıl garanti 1000 TL

16 DAİRELİ MERKEZİ UYDU SİSTEMİ FİYAT LİSTESİ

 • 1 Adet 110 cm Çanak anten
 • 1 adet Merkezi uydu Lnb
 • Uydu prizi
 • Ef konnektör
 • RGU-6 kablo

Kurulum dahil 3 yıl garanti 1600 TL

24 DAİRELİ MERKEZİ UYDU SİSTEMİ FİYAT LİSTESİ

 • 1 Adet 120 cm Çanak anten
 • 1 adet Merkezi uydu Lnb
 • Uydu prizi
 • Ef konnektör
 • RGU-6 kablo

Kurulum dahil 3 yıl garanti 2400 TL

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ FİYAT LİSTESİ

Merkezi uydu ve bina uydu sistemleri fiyat teklifi ve ücretsiz keşif için iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Next next star santral 10/101 adet
Next next star Lnb1 adet
100 cm Next next star çanak anten1 adet
DC volt adaptör1 adet
Uydu pirizi & ef konnektör
RGU-6 Uydu kablosu
İşçilik montaj1000 TL

 

Next next star santral 24/241 adet
Next next star Lnb1 adet
110 cm Next next star çanak anten1 adet
DC volt adaptör1 adet
Uydu pirizi & ef konnektör
RGU-6 Uydu kablosu
İşçilik montaj1600 TL

 

Next next star santral 321 adet
Next next star Lnb1 adet
130 cm Next next star çanak anten1 adet
DC volt adaptör1 adet
Uydu pirizi & ef konnektör
RGU-6 Uydu kablosu
İşçilik montaj3000 TL

 

Next next star santral1 adet
Next next star Lnb1 adet
120 cm Next next star çanak anten1 adet
DC volt adaptör1 adet
Uydu pirizi & ef konnektör
RGU-6 Uydu kablosu
İşçilik montaj2400 TL

Bina merkezi ortak anten uydu kurulumu için İLETİŞİM sayfasından ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servis