ANKARA LED TV TAMİRİ

Ankara led tv tamir servisi her marka Lcd-led-plazma tv tamiri garantili olarak yapılmaktadır.İş yerimiz Ankara dikmende bulunmaktadır.Ankara geneli tüm semt ve ilçelere televizyon arıza montajı teknik servis hizmeti vermekteyiz.Tv’leriniz oluşan arızalarda daha sağlıklı arıza tespiti için cihazlarınız servise alınarak atölyede ölçü aletleri ile kontrolleri yapılarak arıza tespiti yapılır ve size telefon edilerek televizyon da oluşmuş arızanın nereden kaynaklandığı ve ne kadar maliyeti tutacağı hakkında sizlere detaylı bilgi verilmektedir tamir yapılmaması istediği durumlarda sadece servis ücreti alınmaktadır.

ankara led tv servisi

Televizyon tamiri ve elektronik kart tamiri önemli bir iş olup belli bir elektronik bilgi birikimi belli bir tecrübe kazanılması gereken bir iştir bu konuda firmamız gerekli belgeleri tecrübeleri donamları ile değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

LG Televizyon Açılıp kapanıyor 

LG Lcd Led televizyonlarda açama kapama tuşuna basıp Lg Yazısı geliyor tekrar kapanıyor ise televizyonunuz arızalanmış demektir masraflı bir arıza olup anakart yada tikon kart arızalandığı zaman yapar model numarasına göre kart fiyatları değişiklik göstermektedir.

Televizyonun Ekranında Dikey Bir Çizgi var

Marka model fark etmeksizin televizyonun ekranında dikey yada yatay bir çizgi var ise televizyonun paneli arızalanmıştır,bu arızanın kaynaklanmasının sebebi ise televizyona sıvı temas etmesinden dolayı kaynaklanır ve ciddi bir arızadır uzun süre arızalı kullanımında panel komple arızaya geçmektedir.

Televizyonlarınız da bu tür arızalarla karşılaşmamak için tv’nin ekranını silerken sulu bezle değilde nemli bezle tozunu alınması yeterlidir.

Vestel Televizyon Açılmıyor ?

Vestel marka Lcd Led televizyonlarda tv’nin açılmama sorunu var ise besleme kartına yüksek voltaj gelmesinden kaynaklanır,besleme (power) kartı tamir olabilmektedir yeni kartın maliyeti yüksek olduğu için onarımı garantili olarak yapılmaktadır.

Arçelik Televizyon Açılmıyor ?

Arçelik marka Lcd Led televizyonlarda tv’nin açılmama sorunu var ise besleme kartına yüksek voltaj gelmesinden kaynaklanır,besleme (power) kartı tamir olabilmektedir yeni kartın maliyeti yüksek olduğu için onarımı garantili olarak yapılmaktadır.

 

Adım Adım Televizyon Tamiri Nasıl Yapılır ?

1-Giriş-çıkış voltajları ve kartlar üzerindeki voltaj ölçü aleti ile kontrol edilir 

2-PSLI ünit te şişmiş çatlak yanık varmı kontrol edilir

Gözle görülen elektronik parçalar varsa yenisi ile değiştirin;

a-Kondansatör + – kutuplarını doğru takınız.

b-Diod anot katot uçlarını doğru tak.

c-Dirençler kesinlikle değeri ve wattı aynı olsun.

d-Şase üzerinde patlak hat vasa yanlarındaki diğer parçalara degmiyecek şekilde lehimle.

e-Şasede soğuk lehim olmasın

3-PSLI üzerinde yazılı olan voltajları kontrol et,cihaz standby da iken sadec +5 veya +12 volt görünür.Off konumundan On konuma alındığında voltaj +24   +3.3 görünür.

Led-Lcd-Plazma Televizyonları Daha Uzun Ömürlü Kullanmak

Led televizyonlarda elektrik voltajlarının yüksek gelmesi durumunda led televizyonlarda ses var,görüntü yok arızasıyla karşılaşılmaktadır.Bunun sebebleri ise televizyon ekranına ledlere voltaj göndere besleme(power) kartta arıza olma olasılıgı vardır,kondansatörlerin şişmesi,yolların kalkması vb..bir digeri ise led bar gurubunun arızalanması bunlarda zamanla arızalana bilme özelligi vardır,bu arıza tesipitini çözebilmek için led tv atolyeye alınıp,ölçü aleti ile ölçülüp arıza tespiti yapıldıkdan sonra müşderimize bilgi verilmesi gerekir onaylanırsa 1 yıl garantili olarak yapılır,eger yapılmak istenmesse sadece servis üçreti alınıp müşderimize teslimi yapılır.Evinizdeki beyaz eşyalar ve elektronik cihazların sık sık arızalanmalırından şikayetci iseniz evinize bir elektriçiye kaçak akım rolesi montajını yaptırarak veya akım korumalı pirizlerden satın almanızı öneririz bu cihazlar evinizdeki elektronik ürünleri korurunmasını sagmaktadır.

Televizyonlardaki Smart Özelligi Nedir ?

Smart tv nedir? die soruldugunda smart televizyon internet özelligidir,televizyonunuz internete baglanarak sosyal agları gezebilir,film video seyrebilirsiniz,arama motorlarını kullanarak internet gezine bilirsiniz.Televizyonunuzun smart özelliginin olup olmadıgı hakkında bi bilginiz yoksa ise tüm modellerde aynıdır,televizyon kumandasında smart yazan bir tuş yok ise televizyonunuzun smart özelligi yoktur,var ise keyifle internetin tadını çıkartabilirsiniz.Smart özelligini nasıl kullanabilirim?evinizde mutlaka internet olmalıdır,internet yok ise telefonunuzun wifi ag paylaşımını açarak baglanabilirsiniz.İnternete baglanmak için kumandadan menü veya setting tuşuna basarak ana menüyü açık karşınıza ag durumu veya internet menüsü gelir o bölümü seçin ve modem adınız hangisi ise onu seçin kablosuz wifi şifresini girerek baglatıyı oluşturunuz,daha sonra exit çıkış yaparak çıkınız ve smart tuşuna basarak internete girebiliirsiniz.

Smart özelligini kullanırken televizyon kumandasından zor olacagı için akıllı kumanda satın almanız gerekmektedir ve akıllı kumandaların fiyatları biraz yüksek maliyetli oldugu için kablosuz mause ve klavye satın alabilirsiniz,klavye ve mause televizyona tanıtımını yapmak için mause ve klavyenin içinden çıkan küçük usb aparatını televizyonunuzun arkasında veya modeline göre degişmektedir sag arka-sol arka bölümde usb girişine takıp çalıştırabilirsiniz.

 Kendinden Uydulu Televizyonlarda Uydu Kanalı Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır ?
 Samsung- Lg-Arçelik-Beko-Altus-Vestel ve bir çok marka televizyonlarda sistem aynıdır,Önemli olan güncel 2018 güncel frekansı girmektir.Bu işlemleri sırası ile anlatarak paylaşmaktayız.
 
 • İlk olarak televizyonun arkasına uydu kablosunu bağlayın ve sinyal olup olmadığından emin olun
 • Menü tuşuna basarak ayarlar bölümüne geçin
 • Uydu kanal yükleme bölümünü seçerek bir üst menüye geçin
 • Otomatik kanal yükleme veya manuel kanal yükleme seçerek
 • 12380 vertikal 27500 uydu frekansını ekrana yazarak uydu kanal tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti Garanti ve İade politikamız

 1. Firmamızca tamir bakımı yapılan televizyonlara 6 ay garanti verilmektedir 6 ay içerisinde aynı yerden arızalanması durumunda ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 2. Müşterilerimiz tarafından iş yerimize getirilen televizyon arızalarında ücretsiz arıza tespiti yapılır.
 3. Televizyon arızalarında müşterilerimiz tarafından arızanın yapılmaması onaylandığı durumlarda 50 TL servis ücreti alınmaktadır.
 4. Haftanın 7 günü 8:00-22:00 arası kesintisiz hizmet kalitesi.
 5. Aynı gün içerisinde Teknik servis desteği

Teknik servis hizmeti verdiğimiz marklar

 • LG LED TV TAMİRİ 
 • SAMSUNG LED TV TAMİRİ 
 • ARÇELİK LED TV TAMİRİ 
 •  BEKO LED TV TAMİRİ 
 • ALTUS LED TV TAMİRİ 
 • VESTEL LED TV TAMİRİ 
 • TELEVİZYON LED TV TAMİRİ 
 • FINLUX LED TV TAMİRİ 
 • SUNNY LED TV TAMİRİ 
 • PROFİLO LED TV TAMİRİ 
 • PHİLİPS LED TV TAMİRİ 
 • GRUNDİG LED TV TAMİRİ 
 • AXON LED TV TAMİRİ 

Televizyonların arızalanmaması için nasıl önlemler alınmalıdır

Ana elektrik Şebeke gerilimlerinden oluşabilecek arızalar için evinize bir elektrikçiye kaçak akım rolesi taktırabilirsiniz.

Televizyonların ana kartı arızalanması için televizyonun bağlanacağı prize akım korumalı priz satın alabilirsiniz elektrik elektronik malzeme satan yerlerden akım korumalı priz temin edebilirsiniz.

Televizyon kullanılmadığı durumlarda elektrik prizinden fişini çekebilirsiniz.

Led Lcd Plazma tv’ler ekranı ıslak bez ile kesinlikle silinmemelidir.Aksi durumda cihaz üzerinde bulunan elektronik kartlar oksitlenmekte ve televizyon kısa sürede arızaya geçmektedir.Bunun için nemli bir bez ile hafifçe temizliği yapılmalıdır.

 

Led ve lcd  televiyonların üzerinde bulunan elektronik kartlar

1-PSL (power spply unit ve led invertör birlikte bulunur.Bazı modellerde led sürücü panel içinde bulunur.

2-Main board :(ana kart)

3-Panel:(içinde led takımı olan anakarttan filim kablo ile görüntü direk panele girer.

4-Tuş takımı

5-ON/OFF switch

Arçelik televizyonlarda servis ayarlarına girmek için;

1-Menü tışuna basılır.

2-Menüden ‘özellikler’ yazan kısma gelinir.

3-Kumandanın tuş takımından 9301 yazılır.

4-Ve daha sonra ekrana servis menüsü çıkar ,Kumandadan aşşağı-yukarı-sag-sol yaparak degişiklik yapılacak yere gelinir,ve pozisyon değiştirilir.

GRUNDİG TELEVİZYONLARDA SERVİS MENÜSÜNE GİRMEK İÇİN

1-Menü tuşana basılıp kumandadan 2.’8500′ tuşlarına basarak yazılır,direk karşınıza servis menüsü çıkar ve istenilen değişiklik yapılır.

Arçelik Beko Altus Grundiğ Televizyonlarda Servis Menüsünde Ayarları Bittiğinde Yapılması gerekenler;

Servis menüsünde değişiklik yapıldığında hafıza kalıcı olması için bu işlemleri yapmanız gerekir;Hotel_Off konuma getirilir.

Arçelik Beko Altus Grundiğ Televizyonlarda Yeni Elektronik Kart Takıldığında Yapılması Gerekenler;

Servis menüsüne girilir Option Factory (fabrika) ayarlarını ‘costumer’ yapılır.

Diğer Servis Bölgelerimiz

 • Çankaya Televizyon Servisi
 • Dikmen Televizyon Servisi
 • Öveçler Televizyon Servisi
 • Sokullu Televizyon Servisi
 • Balgat Televizyon Servisi
 • Çukurambar Televizyon Servisi
 • Yüzüncü yıl Televizyon Servisi
 • Esat Televizyon Servisi
 • Ayrancı Televizyon Servisi
 • Anıttepe Televizyon Servisi
 • Bahçelievler Televizyon Servisi
 • Emek Televizyon Servisi
 • Çayyolu Televizyon Servisi
 • Ümitköy Televizyon Servisi
 • Gölbaşı Televizyon Servisi
Teknik Servis